Domki Letniskowe Darowo Witamy na stronie Domków Letniskowych w Darłowie

Domki letniskowe Darłowo Strona główna Domki letniskowe Darłowo Kontakt Domki letniskowe Darłowo Mapa strony

Miejscowość

Domki Darłowo

Darłowo położone u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Leży z dala od większych miast i ośrodków przemysłowych – 38km od Koszalina i 46km
od Słupska.


Darłowo dzieli się na dwie części: usytuowana bardziej w głębi lądu część o charakterze historycznym oraz cześć nadmorska zwana Darłówkiem. Pierwsza z nich spełnia typowe funkcje gospodarcze i kulturalne, jest siedzibą urzędów miejskich i gminnych. Druga ma charakter portowy.


Domki Darłowo

Miasto zachowało średniowieczny, szachownicowy układ ulic. Uroku dodają kamieniczki otaczające rynek z Fontanną Rybaka – pomnik ku czci ludzi morza. Warto zwiedzić zamek Książąt Zachodniopomorskich z XIVw., darłowski Kościół Mariacki (znajduje się w nim sarkofag księcia Eryka – króla Danii, Norwegii i Szwecji), Bramę Kamienną zwaną Wysoką z XIVw., Kaplicę Gertrudy oraz most zwodzony znajdujący się w Darłówku i Latarnię Morską.


Miasteczko, a zawłaszcza jego nadmorska część – Darłówko – jest chętnie odwiedzanym ośrodkiem wypoczynku i turystyki. Dysponuje bowiem szeroką i piaszczystą plażą oraz parkiem wodnym z podgrzewaną wodą morską.


Domki Darłowo

Atrakcją komunikacyjną tych dwóch części miasteczka jest tramwaj wodny oraz dorożki. Uwielbiane przez turystów jest wędkowanie z kutra na pełnym morzu. Zapraszamy do naszych stadnin, gdzie można skorzystać z jazdy konnej. Wspaniały relaks zapewnią Państwu ścieżki rowerowe, baseny, wspomniany wcześniej aquapark oraz wiele różnorodnej gastronomii. Czyste wody Bałtyku, piękne lasy i jeziora to dobry i aktywny wypoczynek.Kontakt domki Darłowo Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
Przejdź do działu kontakt

Kontakt domki Darłowo Nie wiesz jak do nas trafić?
Zobacz lokalizację Domków Zacisze